Brand Positioning

Brand Positioning

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Marka konumlandırma, en basit haliyle bir markanın rakiplerinden kendini ayrıştırması ve tüketici için anlam kazanmasıdır. Marka konumlandırma çalışmaları markalar için hayati önem taşır. Doğru bir konumlandırma çalışması markayı rakiplerinden bir adım öne çıkararak, markanın zihinlerde yer edinmesini sağlar.

Koloni olarak, müşterilerimizin tüketici zihninde kalıcı ve doğru şekilde konumlanması için öncelikle markayı analiz ederiz. Markanın analizinden sonra hedef kitle, rakip ve pazar araştırmaları yaparak en doğru konumlandırma için gereken tüm bilgileri sentezleriz. Elde ettiğimiz bilgiler ışığında markanın nerede, hangi vaatle, nasıl duracağını belirleyen marka konumlandırma stratejisi kurarız. Bu stratejiyi tüm iletişim çalışmalarına uyarlayarak markanızın zihinlerde, vermek istenilen mesajla paralel doğrultuda yer alması için gerekli çalışmaları yaparız.

Markanızın vaat ve faydalarını en kalıcı yollarla tüketici zihninde konumlandırmak ve kalıcı hale getirmek için sizi de Koloni’ye bekleriz.